Komu spodobają się domy z bali?

Domy z bali to ciekawostka i jednocześnie alternatywa dla tradycyjnych domów murowanych, która zdobywa sobie coraz więcej zwolenników. Niektórzy cenią ją za wygląd, inni zaś uważają, że ekologiczna budowa i naturalne surowce to największy plus tego rozwiązania. Bez względu na motywacje, jest kilka grup osób, które powinny zainteresować się tym rozwiązaniem.

Mieszkańcy wsi

Dom z drewna idealnie wpasuje się w wiejską, sielską stylistykę. Będzie wyglądał naturalnie i komponował się idealnie z otaczającymi dom łąkami, polami i lasami. Jeśli chodzi o domy z bali projekty i ich wizualizacje już dużo mówią na ten temat. Zwykle są one otoczone zielenią, drzewami i spokojną scenerią. Biorąc pod uwagę, że ktoś wybiera na miejsce zamieszkania wieś, dom z bali może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zwolennicy ekologicznego stylu życia

Każdy, kto dba o środowisko i ma świadomość ekologiczną, na pewno zainteresuje się tym rozwiązaniem. Wykonuje się je z naturalnych materiałów, których produkcja nie szkodzi środowisku. Co więcej, jeśli drewno wykorzystywane do budowy domu pochodzi ze zrównoważonych upraw, a nie dzikiej wycinki, można mieć pewność, że dom z drewna jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Osoby, którym zależy na czasie

Z całą pewnością dom z bali to rozwiązanie dla każdego, kto chce postawić dom jak najszybciej. Posiadając wykonane fundamenty i wylaną posadzkę, dom w stanie surowym można wybudować w ciągu miesiąca. Wykonanie wykończeni także pozwoli zaoszczędzić kilka tygodni, o ile nie miesięcy. W końcu większość ścian i podłóg będzie już wykończona w drewnie.

Fani naturalnego, tradycyjnego designu

Ze względów wizualnych dom z drewna spodoba się także osobom lubiącym naturalnych design, gdyż:

  • wygląd domu jest jednolity i spójny,
  • zarówno wnętrze, jak i elewacja domu są wykończone w drewnie,
  • nie ma zbytecznych materiałów użytych do wykonania domu,
  • dom łączy w sobie surowy i jednocześnie przytulny wygląd drewna,
  • wygląda naturalnie, ale odrobinę nonszalancko.