Poznaj zalety domu z poddaszem

projekty domów z poddaszem

Jako, że dla wielu osób budowa domu będzie miała miejsce tylko raz w życiu, warto zadbać o wybór odpowiedniego projektu. Powinien on być dostosowany do potrzeb, oczekiwań i preferencji przyszłych domowników. Oczywiście pod uwagę należy wziąć także swoje możliwości finansowe. Nic nam po najpiękniejszym projekcie domu z poddaszem, jeśli nie będzie nas stać na jego realizację, nie mówiąc już o kosztach utrzymania takiej parceli. Jedni stawiają na domy parterowe, inni cenią sobie rozwiązania z poddaszem użytkowym.

Projekt domu z poddaszem? Tak poproszę!

Nie w każdym przypadku idealnym wyborem będzie wybór projektu domu z poddaszem, ale bez wątpienia rozwiązanie to ma wiele zalet. Jednopiętrowe domy także mają plusy, ale jeśli ktoś stawia na niewielkie gabarytowo budynki, w których można rozdzielić kondygnacje na preferowane strefy – rodzinną, prywatną czy firmową, lepszy będzie ten z poddaszem. Taki dom zajmuje mniej miejsca na działce, dlatego można zaoszczędzić pieniądze i rozejrzeć się za wąską działką. Co jeszcze przemawia za tym, aby wybrać projekty domów z poddaszem (zobacz)?

• Można wyznaczyć osobną strefę dzienną, nocną, prywatną i dziecięcą.
• Możliwe jest wykańczanie domu etapami, zaczynając od parteru. Jest to duży plus w przypadku ograniczonego budżetu. Można się szybciej wprowadzić i zagospodarować parter, a dopiero w kolejnym etapie zrealizować prace na piętrze.
• W przypadku projektów domów z poddaszem możliwe jest lepsze wykorzystanie działki, niż ma to miejsce przy domach parterowych o tej samej powierzchni użytkowej.
• Mając dom piętrowy, można pozwolić sobie na wybudowanie balkonu i tarasu wyżej, dzięki czemu można zyskać nowy punkt widzenia i podziwiać uroki otoczenia z góry.
• Skosy na strychu mogą zostać wykorzystane do stworzenia przeróżnych schowków czy garderoby.
• Koszt budowy domu z poddaszem uznawany jest za niższy niż domu z piętrowego.
• Domy z poddaszem użytkowym okazują się być bardziej energooszczędne niż domy parterowe. Ciepłe powietrze unosi się ku górze, dzięki czemu szybciej i łatwiej jest ogrzać poddasze.